zlato

18 karátové zlato vs. 9 karátové zlato

Je 9ct zlato odolnější než 18 karátů zlata? To je otázka, kterou jsme ptají často Metal naléhá Fine Jewellery. Jednoduchá a správná odpověď je ne. Mnozí z našich nových klientů jsou překvapeni slyšet. Běžně držel názoru mnoha (včetně mnoha lidí v obchodě šperků), je to, že 9ct zlato je těžší, a proto nosí lepší než 18 karátů zlata. Na Metal naléhá věříme, že rčení „vědění je moc“ a vzít spokojenost v posílení našim klientům správné informace a znalosti.
Důvodem, proč lidé věří 9ct zlato být odolnější než 18 karátů zlata je jednoduché, tam je zmatek mezi oběma pojmy „tvrdosti“ a „trvanlivosti“. Následující jednoduchý příklad obecně pomáhá vysvětlit rozdíl nejlépe:
Mám-li naklonit tabule skla proti zdi a pak místo vedle ní list plexiskla (pevný plastovými fóliemi). Sklo je jednoznačně tvrdší materiál jakýmkoliv testem tvrdosti, kterou si přejete provést! Ok teď dáváme každému kusu materiálu dobrou kop. Výsledky jsou zřejmé – skleněné rozbije, zatímco plexiskla ohýbá a přežije. Čím tvrdší skleněná tabule ukáže méně trvanlivé než měkčích plexiskla. Tak je tomu s 9ct a 18 karátů zlata.
9ct zlato je jednoznačně tvrdší materiál, ve srovnání s 18 karátů zlata, je to, že svazek snižuje 9ct zlatých duability, pokud jde o každodenním nárazům a opotřebení. Jakákoli kupní šperky, kdo vám řekne, že 9ct zlato je odolnější a trvanlivější než 18 karátů zlata je buď vede vás z cesty nebo jako masy prostě nerozumí rozdílu mezi pojmy „tvrdosti“ a „trvanlivosti“.