zlato

Faktory ovlivňující ceny zlata

Zlato může být frustrující investice vlastnit, protože u kořene, je to těžké přínosem pro hodnoty a nedostatek znalostí o tom, kde se cena zlata v čele mohl dát některé investory off. Ve většině trhů, existuje spousta základy, zpráv, signálů a dat, které mohou být použity k získat dobrý pocit za cenu aktiva. Například i když vlastnil kuře, můžete vypočítat počet vajíček Přineslo by to jste postupovali podle maso na samotném kuře, odečtěte náklady a získat dobrý pocit pro jeho hodnotu. Totéž platí i pro podnikání, dům, nebo dokonce jiných komodit, jako je ropa.

Zlato je odlišné, protože dnes to nemá praktický účel v obchodě nebo v každodenním potřebám lidí. Přesto všechno to neznamená, že zlato je chaotické, nepředvídatelné, a přirozeně vysoce volatilní aktiv. Místo toho, to prostě znamená, že zlato funguje jiným souborem faktorů a principů a vědět, co se jedná a jaký dopad mají, je klíčem k odpovědi na všudypřítomnou otázku „jsou ceny zlata jde nahoru nebo dolů?“. Podíváme se na některé z hlavních bodů dopad zlaté a kdy bude z hospodářských datových bodů následovat vědět, jakým směrem se cena zlata je v čele.

Inflace

Inflace je považován za číslo jedna horní faktor ovlivňující cenu zlata. Řekli jsme již dříve, že zlato neměl praktickou obchodní nebo osobní použití, ale ten pouze to mít, je držák hodnoty a bohatství. Proto je logické, že v inflačním prostředí, kde je hodnota bankovek padající v souvislosti s tím, co ostatní zboží a služby lze zakoupit s tím, že lidé by měli chtít jinou formu peněz (zlato), která se udrží svou hodnotu.

CPI (Consumer Price Index) je měřítkem sleduje změny cen v koši běžného zboží pro domácnost, a jeho cílem je poskytnout dobrý pocit o tom, kolik inflace je v ekonomice a ovlivňuje průměrnou městskou civilistu. Ve většině zemí CPI nebo index životních nákladů je přísně řízen vládami a nemusí zahrnovat klíčové výdajové oblasti, jako jsou potraviny, energetika, utility, školství a zdravotnictví – ve snaze omezit obavy z inflace. PPI (Purchasing Power Index) je podobný nástroj, ale z pohledu výrobce. Bez ohledu na to, zda se podíváme na celkové peněžní zásoby, referenční kritéria jako CPI / PPI, nebo jen podvědomě sledování cen při nákupu nebo platit své účty – zlato je velmi pravděpodobné, že koreluje přímo ve směru, kde jsou obecné ceny v čele, a to také znamená dolů, když tam je deflace.